Karty Pokémon: TCG

Jsi vášnivým sběratelem Pokémon kartiček nebo chceš tomuto záhadnému trendu přijít na kloub? Potom se ti u nás bude líbit. Nejen, že v naší nabídce najdeš spoustu různých typů balení, ale také si vybereš od těch nejnovějších až po ty nejlegendárnější edice Pokémon TCG a z tematického merche. Co to Pokémon TCG karty jsou, jak se k nám tento fenomén dostal a proč bys měl sbírat jen originální kartičky? Pokračuj ve čtení a vše se dozvíš.

Co je Pokémon TCG?

Pokud jsi ještě s Pokémon TCG kartičkami nepřišel do styku, asi se ptáš, co to ty "Pokémon TCG karty" vlastně jsou a proč kvůli nim všichni ostatní tak blázní? Pokémoni jsou tu s námi už pěknou řádku let, konkrétně od roku 1996. Je to sám o sobě takový fenomén, který k nám přišel z Japonska. TCG je zkratka pro sběratelskou karetní hru (Trading card game), takže jak sis teď správně přečetl, nejde jen o sběratelský kousek, ale s Pokémon kartami si můžeš zahrát také hru.

Základní pravidla Pokémon TCG hry

Hra je jednoduchá a její princip spočívá v tom, že každá karta má své určité vlastnosti, schopnosti a sílu. Karty se dělí na tři základní skupiny: Pokémoni, energie a trenéři. Co je ve hře nejdůležitější? Pospojovat vše tak, aby bylo možné porazit 6 protihráčových Pokémonů a stát se tím nejlepším Pokémon trenérem. Svolej pár kamarádu, zahrajte si hru společně a poměřte si své síly.

Tip: Pokud máš karet se stejným Pokémonem více, můžeš je zkusit nabídnout kamarádům a vyměnit je za ty, které ještě nemáš. Neboj, Pokémoni se na tebe zlobit nebudou, takový proces je u fenomenu Pokémonů normální.

Proč je důležité sbírat originální Pokémon karty?

Možná už jsi zaslechl, že se kartičky dají zakoupit na různých místech a bazarech. Jejich pořizovací cena může být sice nižší, ale to je jedinou výhodou, které nepodložené karty mají. Pouze originální karty rostou na hodnotě a můžeš si s nimi i zahrát. Věděl jsi například, že nejdražší Pokémon na světě, se v roce 2021 prodala za 5,275 milionů dolarů? To už je pěkná suma. Když budeš mít štěstí, v balíčkách a různých Pokémon edicích můžeš narazit na kartičky v hodnotě několik tisíců korun.

Jak falešnou kartu poznat a na co si dát pozor? To jsme pro tebe sepsali tady.

A kde sehnat ty originální karty? No že se ptáš, přece u nás. Tak neváhej a vybírej. Nebo se zastav na kterékoliv naší prodejně a my ti s výběrem poradíme. Na prodejnách navíc můžeš narazit na slevy na boostery 3+1, které platí omezenou dobu. Tak sleduj naše sociální sítě a web, ať ti nic neuteče.

Vybírat můžeš z různých edic, jako jsou:

více méně