Fake vs Originální karty

Problematiku falešných karet jsme už nakousli. Ale jak takové karty od originálu rozpoznat? Naprosté základy, jak takovou kartu poznat, a čemu se vyloženě vyhnout, to si řekneme právě tady.

Original
Fake

Kvalita karty

Výrobce falešných karet se leckdy netrefí ani do správné velikosti karty, neumí „nafejkovat“ barvy (nejlépe se tak pozná na zadní straně) a kvalita použitého materiálu je vyloženě k smíchu.

Tyto základní aspekty jsou viditelné hned na první pohled a omak karty. Karta je o poznání měkčí a může mít i odřené rohy už po rozbalení z balíčku.

Trik s baterkou!

Velmi jednoduchým trikem, jak kvalitu materiálu a tisku prověřit, je trikem s baterkou. Poslouží ti třeba chytrý telefon se svítilnou a jedna pravá a druhá podezřelá karta. Přilož světlo ke kartě, a pokud bude i přes kartu svítit, jde jednoznačně o fake kartu. Karta světlo nepropustí? Pokémony jste chytali nejspíš u nás, tahle je pravá!

Nesmyslné údaje a obsah balíčku

Mezi oblíbenými Funko figurkami najdeš hromadu Pokémonů. Snažíme se mít dostupné všechny, ale u těch nejoblíbenějších se často stává, že jsou rychle fuč a už se nenechají nikdy chytit! Ulov si tu svou.

Pokémon mívá maximální počet životů 340 (až na pár opravdu vzácných jedinců). Právě nesmyslné statistiky na kartě mají nalákat ty nejmenší trenéry z nás, aby měli dojem, že jejich Pokémon je lepší než všech ostatních. Opak je však pravdou.

A pokud se v základním balíčku nachází hned několik „super vzácných“ karet, je hned podezření dvojnásobné.

Cena a místo prodeje

Pro mnohé rodiče mladších trenérů může být cena zásadním rozdílem při pořizování balíčků karet. A pokud neznají problematiku falešných karet, tak se není čemu divit. Pořídit takový booster za zlomek ceny je přeci výhra, ne? Opět jde o smutný omyl, který si samotný trenér uvědomí dříve či později.