Herní konzole PlayStation 5

PlayStation 5, konzole od společnosti Sony, je velkým predátorem v oblasti gaming na trhu. Velmi rychle se stala jednou z nejžádanějších a nejvýkonnějších herních konzolí po celém světě. Hráči si nemohou vynachválit především její rychlost díky osmijádrovému procesoru AMD Ryzen 3 a skvělou grafiku s grafickou kartou AMD Radeon Navi.

Kromě těchto klíčových funkcí, kterými konzole PlayStation 5 jen srší, najdeme spoustu dalších funkcí:

  • Vysoký výkon konzole umožňuje hraní her v rozlišení 4K až 120 snímků za sekundu, takže si užiješ i ostrý obraz.
  • Interní úložiště SSD nabízí mnohem rychlejší načítání her než u předchozí generace. Díky tomu učiní zážitek ze hry opravdu nezapomenutelným.
  • K PS5 konzoli byl vyvinut inovativní ovladač DualSense s pokročilými funkcemi haptické zpětné vazby i vibracemi. Skrze tento ovladač budeš mít hru doslova ve svých rukách.
  • Velkou výhodou je také jejich kompatibilita pro vybrané hry na předchozí konzole. Na PS5 si tak můžeš zahrát své oblíbené hry, které byly původně pro PlayStation 4.
  • Veškeré hry nyní vychází především na novou generaci konzolí PlayStation 5, a proto si na ní můžeš zahrát exkluzivní tituly, jako je Horizon Forbbiden West, God of War Ragnarok, The Last of Us, Hogwarts Legacy, Diablo IV, Ratchet & Clank a mnoho dalších her, které hrají hráči po celém světě.
  • PlayStation nabízí také kompatibilitu s VR a VR 2, díky kterým si můžeš užít hru jako v reálu a do hry se ponořit naplno.
  • PS 5 konzole má takovou výhodu, že jí můžeš zakoupit v bundle za super cenu nebo chytit limitované edice, se kterými Sony přijde.

Konzoli PlayStation 5 můžeš pořídit ve dvou variantách, a to buď v digitálu, nebo mechanice. Jaký je v tom rozdíl?

  • Nejdůležitějším rozdílem v těchto variantách je přítomnost nebo absence optické mechaniky pro fyzické disky.
  • Obě varianty mají stejný výkon i herní sílu.

PS5 s mechanikou

Verze PS5 s mechanikou umožňuje hráčům zakoupit fyzické kopie her a vložit je do fyzického disku. Jeho výhodou je především kompletnost, díky které si můžeš užít herní zážitek se vším všudy. Zároveň si spousta hráčů libuje ve sběru her a na svůj herní šuplík či skřínku nedají dopustit. Zároveň bývají fyzické kopie her mnohem levnější než digitální, i z toho důvodu, že můžeš zabrousit do oddělení bazarových kousků, kde si z množství rozhodně vybereš. A jakmile hru dohraješ a bude ti překážet, můžeš ji jednoduše prodat. Hru máš zkrátka navždy a nemůže se ti stát, že by zmizela z PS Store.

PS5 digitál

Verze PS5 digitál má také své výhody. Tou největší je právě její cenovka, kdy si za super cenu pořídíš skvělý herní zážitek v opravdové kvalitě. Na PS5 digitálu můžeš hrát hry, které najdeš a zakoupíš na PS Store. Pokud tedy nepotřebuješ mít hry v šuplíčku a dáváš přednost spíše knihám nebo si místo necháváš pro něco jiného, PS5 digitál je pro tebe skvělou volbou. I na něm si zahraješ exkluzivní herní tituly i starší hry, zahraješ si hru v PS Plus nebo se vrátíš k titulu ze zpětné kompatibility.

Chceš zažít sílu nové generace konzole PlayStation 5, ale tvé úspory na koupi nestačí? Pořiď si u nás PlayStation 5 na splátky.

Potřebuješ konzoli ještě o pár korun ponížit? Mrkni do naší nabídky použitých herních konzolí a vyber si svůj PS5. Všechny použité produkty, které najdeš v naší nabídce jsou zkontrolovány, otestovány a vyzkoušeny. Kupuješ tak skoro nový produkt o desítky procent levněji.

více méně