Herní konzole Xbox Series X

Chceš se ponořit do hry a zažít výkon hodný mistra? Vyzkoušej herní konzoli Xbox Series X a nenech se od hry odtrhnout. Díky jejímu výkonu a rychlosti si užiješ každou hru naplno. Využij maximální potenciál této konzole a objev všechny její funkce. Klikni na více a pokračuj ve čtení.

Funkce Xbox Series X

Xbox Series X byla na trh uvedena v roce 2020 společností Microsoft a představuje vylepšenou verzi předchozího modelu Xbox One X. Xbox Series X nabízí několik významných inovací a technických vylepšení, která ti zajistí špičkový herní zážitek. Mezi nejdůležitější patří především výkonný čip AMD RDNA 2, který poskytuje 12 TFLOPS a umožňuje realističtější grafiku a vysoké rozlišení.

Dalším benefitem je SSD úložiště pro rychlejší načítání her, zpětná kompatibilita, díky které můžeš hrát i starší tituly na novém hardwaru, a to s lepší grafikou a výkonem. Xbox Series X navíc podporuje technologii Ray tracing a každá hra tě díky tomu vtáhne do děje. Co se týče rozlišení, i zde najdeme mimořádně detailní grafiku a jasnější obraz díky 4K. A nechybí ani technologie Dolby Atmos pro vylepšený zvukový zážitek.

A co je nejlepší? Je neuvěřitelně tichý. Díky elegantnímu designu se ti navíc bude hodit do jakéhokoliv interiéru a můžeš ho položit vertikálně i horizontálně. Do poličky, na/pod stůl, nebo třeba k televizi. Záleží jen na tobě.

Jaký je rozdíl mezi Xbox Series X a Xbox Series S?

V roce 2020 nevstoupila na trh pouze konzole Xbox Series X, ale také její odlehčená verze Xbox Series S. Ačkoliv se liší jen v jednom písmenku, rozdílných aspektů mají hned několik. Xbox Series X na rozdíl od S podporuje 4K rozlišení, ray tracing, větší výpočetní výkon a grafickou sílu. Ani úložiště není stejné, ve srovnání s Xbox Series S má tato verze větší interní úložiště 1 TB SSD.

Cenou je však konzole Xbox Series X dražší verzí a je tak vhodná pro hráče, kteří si za vyšší výkon rádi připlatí. Pokud si vybereš tuto konzoli, můžeš očekávat maximální herní výkon. Velkou výhodou je také optická mechanika, díky které můžeš hrát jak online, tak s fyzickou kopií her na disku.

Oblíbené příslušenství pro Xbox Series X

Povznes své hraní na novou úroveň s příslušenstvím. Pořiď si profesionální herní ovladač Xbox Wireless Controller Elite Series 2 pro perfektní ovládání nebo Xbox Wireless Headset sluchátka pro mnohem lepší zvuk.

Nejnovější herní tituly

Zahraj si nejnovější herní tituly jako Starfield, Forza Motorsport, NBA 2K24 nebo Star Wars Outlaws. Vyber si podle svého gusta a hraj o sto šest.

více méně