Xbox

Herní konzole Xbox, vytvořená společností Microsoft, se stala jednou z nejvýznamnějších značek na poli herního průmyslu. Do herního prostředí přinesla spoustu inovací, zajímavých her a samozřejmě si vytvořila věrnou komunitu hráčů z celého světa. Chceš se o této konzoli dozvědět vše do puntíku? Pokračuj ve čtení.

Xbox od počátků

První generace Xboxu byla uvedena na trh v roce 2001, což je doba, kdy byly obě silné konkurence PlayStation a Nintedo již v herním průmyslu rozjeté. Xbox se však i přes silné hráče dostal mezi ně a nyní je na stejné příčce. Tomu dopomohl také model z roku 2005, který přinesl vylepšenou grafikou a stal se jedním z nejoblíbenějších verzí prvního Xboxu.

Ze kterých variant můžeš vybírat?

Xbox One

Tato generace byla designově a technicky výkonnější než předchozí modely a představila Kinect senzor pro pohybové ovládání her. Jedná se o upgradované modely Xbox One S a One X. Dnes už však nový Xbox One na trhu jen tak nepořídíš. Pokud jsi ale jeho vlastníkem, stále máš na výběr spoustu her a příslušenství.

Xbox Series

Xbox Series představují nejnovější konzole od společnosti Microsoft, které spadají do čtvrté generace. Na rozdíl od předchozí generace nabízí podporu realistického ray-tracing osvětlení a jsou vybaveny novým rychlým SSD diskem pro okamžitá načítání her. Zároveň však zachovávají schopnost zpětné kompatibility. Aktuálně si můžeš vybrat ze dvou modelů: Xbox Series S a Xbox Series X. Pojďme se podívat, v čem se tyto na první pohled neroznatelné modely liší.

  • Xbox Series X
Herní konzole Xbox Series X je základní konzolí této generace, která disponuje ohromujícím výkonem dosahujícím až 12 TFLOPS a 1TB SSD diskem. Díky tomuto výkonu máš možnost prožívat své oblíbené hry v rozlišení 4K. Kromě toho Microsoft Xbox Series X nabízí mechaniku Blu-Ray a technologii Dolby TrueHD Atmos pro skvělý zvukový zážitek.

  • Xbox Series S
Herní konzole Xbox Series S je zaměřená na ty hráče, kteří nemají tak vysoké nároky na výkon. Od toho se však odvíjí snížený výkon o 4 TFLOPS, SSD disk s kapacitou 512 GB, rozlišení QHD (1440p), ale také cena, která je samozřejmě nižší. Tato konzole na rozdíl od Xbox Series X neobsahuje mechaniku pro disky, a tak je lehčí a kompaktnější.

Hry pro Xbox:

Ať už hledáš hry pro novější či starší konzole, z naší nabídky si rozhodně vybereš. Můžeš volit podle žánru či oblíbenosti. Záleží jen a jen na tobě. Pro jistotu ti dáváme pár tipů, které bys rozhodně neměl vynechat: střílečka Halo, závodní hra Forza nebo například Farming Simulator.

Nakonec, osobní volba je na tobě. Nemůžeš se rozhodnout? Navštiv jednu z našich prodejen, kde si můžeš naše konzole vyzkoušet a poradit se o nich s konzultanty.

více méně