PlayStation 5 - Novinky + Odběr infaPlayStation 5


Na oficiálním blogu byly konečně uveřejněny informace, týkající se nové konzole PlayStation 5. Datum vydání je prozatím stanoveno na Vánoce roku 2020. Jedna z důležitých novinek se mimo jiné týká mechaniky kompatibilní s Blu-ray disky ve 4K a rovněž možnosti přehrávat 100GB PS5 herní disky. Dále byl přepracován i ovladač, přičemž dosud využívanou "rumble" technologii nahrazuje haptická odezva. Ve hrách tak bude například možné rozeznávat jednotlivé povrchy pouhým držením ovladače.Ovladač nové generace


Přizpůsobitelnost byla věnována i triggerům - tedy tlačítkům L2 a R2 - těm vývojáři budou moci naprogramovat sílu mačkání, takže hráč bude s to adekvátně přizpůsobit například sílu svých úderů. Ovladač dále bude disponovat konektorem USB-C, větší a velmi vítanou kapacitou baterie a vylepšeným reproduktorem pro přenos například UI zvuků, jako tomu na PS4 bylo například v Horizon: Zero Dawn.
Rychlejší načítání lokací zajistí vylepšené hardwarové řešení komunikace s SSD úložištěm, s tím, že soubory by se již neměly tak často duplikovat a zahlcovat workflow konzole. S využitím výkonného GPU řešení od AMD bude k dispozici i jedna z nejvíce nadějných grafických technologií současnosti - Ray Tracing. Výpočetní jednotku pak budou zajišťovat jádra procesoru z rodiny Zen 2.


Dostávej informace