To nejdůležitější

Doprava

Zboží je dodáváno zpravidla do 24 hodin od expedice (viz. indikace dostupnosti u zboží). Je nutné vyplnit telefonní číslo, kurýr Vás bude kontaktovat o doručení. PPL doručuje ve všední dny a soboty v době mezi 8 – 16. hodinou – je proto nutné zabezpečit převzetí v místě doručení. Změny je možné činit po domluvě s kurýrem nebo na zákaznické lince PPL 840 775 775 nebo České pošty 840 111 244

OSOBNÍ ODBĚR NA ESHOPU: Objednané zboží je možné vyzvednout osobně v sídle prodávajícího, a to na adrese JRC Czech a.s., Naskové 3, Praha 5, 150 00. Zboží je rezervováno po dobu 4 pracovních dnů od oznámení o připravení objednávky. Poštovné ani balné není v tomto případě účtováno.

OSOBNÍ ODBĚR NA PRODEJNÁCH: Objednané zboží je kupujícím možné vyzvednout osobně na zvolené prodejně. O připravenosti objednaného zboží je kupující vyrozuměn e-mailem, telefonicky nebo SMS. Osobní odběr po úhradě předem je zdarma, při platbě na prodejně je nutné uhradit poplatek 49,- Kč.

POZOR! Vždy si zkontrolujte, zda je přebírané zboží v pořádku a zda nebylo při přepravě poškozeno. Pokud bylo zboží při přepravě poškozeno, zboží nepřebírejte nebo toto uveďte do protokolu dopravce! Na pozdější reklamace nemůže být brán zřetel.

Osobní odběr - Praha 5 (Košíře)zdarma PPL85 Kč
Osobní odběr na jiné prodejnězdarma Kurýr Praha179 Kč
Česká pošta - Balík do ruky85 Kč Kurýr do 2 hodin - Praha279 Kč
Česká pošta - Balík na poštu85 Kč Zásilkovna 49 Kč
Platba
Platební kartouzdarma Převod z účtuzdarma
Twisto - platba s odloženou splastnostízdarma Platba 24zdarma
Online platbazdarma Dobírka - platba v hotovosti35 Kč
Magnus - platba body pro členy klubu Magnuszdarma

Při platbě zboží bankovním převodem ze zahraničního účtu, nese veškeré poplatky spojené s transakcí kupující!

Odstoupení od smlouvy

Zakoupené zboží nám můžete vrátit pokud využijete práva na odstoupení od smlouvy do 14 dnů od nákupu. Stačí vyplnit formulář pro odstoupení od smlouvy a zboží nám zaslat na naši adresu nebo je případně donést na některou z našich prodejen.

Více informací naleznete v obchodních podmínkách v oddíle "Odstoupení od kupní smlouvy".

Kdy nelze zboží vrátit?

 • U počítačových i konzolových her v případě, kdy byl porušen jeho původní obal.
 • Pokud bylo zakoupeno v digitální podobě s výslovným souhlasem kupujícícho (viz vymezení pojmu Digitální distribuce)
Reklamace

Máte problém se zbožím, které jste u nás zakoupili? Navštivte naši nejbližší prodejnu nebo kontaktujte zákaznickou podporu a my vám pomůžeme problém vyřešit.

Více informací naleznete v obchodních podmínkách v oddíle "Odpovědnost za vady a reklamace zboží"

Zákaznická linka

Pokud jste nenalezli požadovanou odpověď na Vaši otázku, můžete nás kontaktovat v pracovních dnech v době od 9:00 do 17:30 hodin.

Jak nás můžete kontaktovat?
Facebook: facebook.com/JrcCzech Telefonní číslo: 212 249 520
e-mail: podpora@jrc.cz

Všeobecné obchodní podmínky společnosti JRC Czech, a.s.

 1. Vymezení pojmů
 2. Kupní smlouva
 3. Dodací a platební podmínky
 4. Odstoupení od kupní smlouvy
 5. Odpovědnost za vady a reklamace zboží
 6. Zpracování a nakládání s osobními údaji
 7. Pojištění disku – všeobecné podmínky

Tyto všeobecné obchodní podmínky (dále jen obchodní podmínky) upravují práva a povinnosti prodávajícího, kterým je společnost JRC Czech a.s., a kupujícího v oblasti prodeje zboží na internetovém obchodě www.jrc.cz. Nedílnou součástí těchto obchodních podmínek je také Reklamační řád.

Základní ustanovení

Veškeré smluvní vztahy jsou uzavřeny v souladu s právním řádem České republiky. Vzájemné vztahy neupravené obchodními podmínkami se řídí občanským zákoníkem (č. 89/2012 Sb.) a zákonem o ochraně spotřebitele (č. 634/1992 Sb.).

I. Vymezení pojmů


Prodávajícím je společnost JRC Czech a.s., ( IČO: 27 07 87 95) se sídlem Naskové 1100/3, 150 00 Praha 5, vedené u Městského soudu v Praze, odd. B, vl. 8552.

Kupujícím může být spotřebitel nebo podnikatel, jejichž vymezení následuje.

Spotřebitelem je každý člověk, který mimo rámec své podnikatelské činnosti nebo mimo rámec samostatného výkonu svého povolání uzavírá smlouvu s podnikatelem nebo s ním jinak jedná.

Podnikatelem je ten, kdo samostatně vykonává na vlastní účet a odpovědnost výdělečnou činnost živnostenským nebo obdobným způsobem se záměrem činit tak soustavně za účelem dosažení zisku. Pro účely ochrany spotřebitele a pro účely § 1963 se za podnikatele považuje také každá osoba, která uzavírá smlouvy související s vlastní obchodní, výrobní nebo obdobnou činností či při samostatném výkonu svého povolání, popřípadě osoba, která jedná jménem nebo na účet podnikatele.

Uzavřením kupní smlouvy se rozumí odeslání objednávky kupujícím a potvrzení objednávky prodávajícím.

Bazarové zboží představuje použité zboží, které již bylo dříve užíváno třetí osobou.

Předobjednávka označuje objednávku takového zboží, které prodávající v budoucnu pravděpodobně naskladní, ale jehož datum dodání, cena a/nebo přesné specifikace nejsou doposud prodávajícímu známy. Objednávka tak slouží výhradně jako rezervace zboží. U předobjednávek si prodávající vyhrazuje právo měnit cenu, datum dodání i vlastnosti, a to až do doby, kdy toto zboží prodávající naskladní. O změně ceny bude prodávající kupujícího náležitě informovat e-mailem nebo telefonicky a kupující může na základě této nové informace od smlouvy odstoupit.

Digitální distribuce, Digital Download nebo digitální zboží označuje takové zboží, které je distribuováno pouze elektronicky (zejména e-mailem, odkazem ke stažení atd) a nezakládá nárok na dodání fyzických nosičů. Po úhradě digitálního zboží je kupujícímu zpravidla na jím uvedený e-mail odeslán digitální produkt, který může zahrnovat:

 • aktivační klíč pro aktivaci produktu v systému třetí strany,
 • odkaz pro jednorázové stažení souborů a následnou instalaci produktu.

Doručení digitálního produktu kupujícímu na zadaný e-mail zakládá domněnku rozbalení zboží, kdy je porušen původní obal dle §1837 písmeno h) Občanského zákoníku.

V případě vybraných kreditů (předplacené peněženky či jiné formy zůstatků zajišťující nákup zboží přes služby třetích stran) v rámci digitální distribuce může být účtovaný servisní poplatek za zprostředkovaní nákupu. Na tento poplatek bude vždy zákazník upozorněn s předstihem, dostane informaci o konečné ceně za kredit a poplatek a na prodejním dokladu bude servisní poplatek uveden jako samostatná položka.

Uzavřením kupní smlouvy kupující vyslovuje souhlas s těmito obchodními podmínkami a potvrzuje, že se s nimi před uzavřením kupní smlouvy náležitě seznámil. Kupující dále potvrzuje, že v obchodních podmínkách všem ustanovením porozuměl a neshledal žádné nejasnosti.


Sdělení před uzavřením kupní smlouvy

V souladu s §1820 odst. 1) prodávající poskytuje spotřebiteli tyto informace před uzavřením kupní smlouvy:

 • prodávající neúčtuje kupujícímu žádné dodatečné náklady na prostředky komunikace na dálku, které se liší od základní sazby.
 • kupující si při volbě platební metody volí, zda za zboží zaplatí před dodáním zboží, nebo při jeho převzetí. Prodávající u běžného zboží nepožaduje úhradu zálohy a pokud ano, kupující o tom bude vyrozuměn před uzavřením smlouvy.
 • v internetovém obchodě www.jrc.cz se neuzavírají smlouvy na dobu neurčitou nebo jejímž předmětem je opakované plnění.
 • při nákupu zboží skrze internetový obchod www.jrc.cz (neplatí pro běžný nákup na prodejnách) má kupující možnost odstoupit od smlouvy:
  • do doby, než bylo prodávajícím plněno. V tom případě prodávající vrátí všechny prostředky, které kupující v rámci kupní smlouvy již poskytnul.
  • do 14 dnů ode dne převzetí zboží jeho odesláním nebo donesením na adresu JRC Czech a.s., Naskové 1100/3, Praha 5, 150 00. Zásilka musí obsahovat kopii prodejního dokladu (faktury, účtenky nebo dodacího listu) a vyplněný formulář pro odstoupení od smlouvy.
  V případě odstoupení od smlouvy nese spotřebitel náklady spojené s navrácením zboží.
 • Spotřebitel nemůže odstoupit od smlouvy:
  • o poskytování služeb, jestliže byly splněny s jeho předchozím výslovným souhlasem před uplynutím lhůty pro odstoupení od smlouvy a podnikatel před uzavřením smlouvy sdělil spotřebiteli, že v takovém případě nemá právo na odstoupení od smlouvy,
  • o dodávce zboží nebo služby, jejichž cena závisí na výchylkách finančního trhu nezávisle na vůli podnikatele a k němuž může dojít během lhůty pro odstoupení od smlouvy,
  • o dodání alkoholických nápojů, jež mohou být dodány až po uplynutí třiceti dnů a jejichž cena závisí na výchylkách finančního trhu nezávislých na vůli podnikatele,
  • o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu,
  • o dodávce zboží, které podléhá rychlé zkáze, jakož i zboží, které bylo po dodání nenávratně smíšeno s jiným zbožím,
  • o opravě nebo údržbě provedené v místě určeném spotřebitelem na jeho žádost; to však neplatí v případě následného provedení jiných než vyžádaných oprav či dodání jiných než vyžádaných náhradních dílů,
  • o dodávce zboží v uzavřeném obalu, které spotřebitel z obalu vyňal a z hygienických důvodů jej není možné vrátit,
  • o dodávce zvukové nebo obrazové nahrávky nebo počítačového programu, pokud porušil jejich původní obal,
  • o dodávce novin, periodik nebo časopisů,
  • o ubytování, dopravě, stravování nebo využití volného času, pokud podnikatel tato plnění poskytuje v určeném termínu, uzavírané na základě veřejné dražby podle zákona upravujícího veřejné dražby, nebo
  • o dodání digitálního obsahu, pokud nebyl dodán na hmotném nosiči a byl dodán s předchozím výslovným souhlasem spotřebitele před uplynutím lhůty pro odstoupení od smlouvy a podnikatel před uzavřením smlouvy sdělil spotřebiteli, že v takovém případě nemá právo na odstoupení od smlouvy. (viz vymezení pojmu Digitální distribuce výše).

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Během nákupu hlásíme transakce, které podléhají elektronické evidenci tržeb, Finanční správě. V rámci tohoto procesu je po realizaci takové transakce zaslána elektronická účtenka na email uvedený v objednávce. Pro náležité doručení účtenky je nezbytné zadat do objednávky Váš platný email.

II. Kupní smlouva

Návrhem k uzavření smlouvy se rozumí vystavení zboží na stránkách internetového obchodu www.jrc.cz. Vlastnosti zboží, cena a dostupnost zboží jsou zpravidla uvedeny přímo u zboží. Pokud některá informace chybí nebo je nejasná, informuje se kupující na zákaznické lince prodejce obchodu (v pracovní době - tel. 212 249 520 nebo e-mailem podpora@jrc.cz). Neuvedné informace o zboží nelze předpokládat.

V případě zájmu o uzavření kupní smlouvy s prodávajícím, kupující odešle objednávku prostřednictvím formuláře e-shopu www.jrc.cz nebo e-mailem na adresu podpora@jrc.cz. Kupní smlouva se spotřebitelem je uzavřena doručením potvrzení o vytvoření objednávky kupujícímu od prodávajícího.

V případě, že kupujícím je podnikatel a nakupuje v rámci své podnikatelské činnosti, není kupní smlouva uzavřena potvrzením o vytvoření objednávky, nýbrž buďto výslovným potvrzením objednávky nebo započetím plnění této objednávky.

Uzavřením kupní smlouvy vzniká závazek prodávajícího dodat zboží v objednávce kupujícímu a závazek kupujícího zboží převzít a uhradit prodávajícímu dohodnutou cenu.

Způsob dodání a platby si volí kupující v rámci objednávkového procesu a tyto jsou kupujícímu k dispozici před uzavřením smlouvy. Způsoby plateb a dodací podmínky jsou také součástí těchto obchodních podmínek, a to v sekci III.

Smlouva je uzavírána v českém jazyce a je archivována po dobu pěti let, nebo nejdéle na dobu stanovenou příslušnými právními předpisy.

Uzavřením kupní smlouvy prodávající potvrzuje, že zakoupené zboží bude dodáno v dohodnutém množství a má dohodnuté vlastnosti. Pokud při kontrole dodaného zboží kupující zjistí opak, může uplatnit svá práva z vady věci (viz níže – Reklamace a odpovědnost za vady).

III. Dodací a platební podmínky

Orientační dostupnost zboží je indikována v pravém horním rohu detailu zboží (nad cenou zboží). Dodací lhůta činí zpravidla 24 hodin (v pracovních dnech) od expedice zboží, o které budete kupující v den expedice vyrozuměn e-mailem s číslem balíku.

V případě dotazu na konkrétní dostupnost zboží se kupující obrátí na zákaznickou linku 212 249 520 nebo emailem na eshop@jrc.cz.

Prodávající dodává zboží pouze v rámci České Republiky! Nepřijímáme zahraniční objednávky ani platby.

Při platbě zboží bankovním převodem ze zahraničního účtu, nese veškeré poplatky spojené s transakcí kupující!


Zboží je dodáváno zpravidla do 24 hodin od expedice (viz. indikace dostupnosti u zboží). Je nutné vyplnit telefonní číslo, kurýr Vás bude kontaktovat o doručení. PPL doručuje ve všední dny v době mezi 8 – 18. hodinou – je proto nutné zabezpečit převzetí v místě doručení. Změny je možné činit po domluvě s kurýrem nebo na zákaznické lince PPL 840 775 775 nebo České pošty 840 111 244

OSOBNÍ ODBĚR NA ESHOPU: Objednané zboží je možné vyzvednout osobně v sídle prodávajícího, a to na adrese JRC Czech a.s., Naskové 3, Praha 5, 150 00. Zboží je rezervováno po dobu 4 pracovních dnů od oznámení o připravení objednávky. Poštovné ani balné není v tomto případě účtováno.

OSOBNÍ ODBĚR NA PRODEJNÁCH: Objednané zboží je kupujícím možné vyzvednout osobně na zvolené prodejně. O připravenosti objednaného zboží je kupující vyrozuměn e-mailem, telefonicky nebo SMS. Osobní odběr po úhradě předem je zdarma, při platbě na prodejně je nutné uhradit poplatek 49,- Kč.

POZOR! Vždy si zkontrolujte, zda je přebírané zboží v pořádku a zda nebylo při přepravě poškozeno. Pokud bylo zboží při přepravě poškozeno, zboží nepřebírejte nebo toto uveďte do protokolu dopravce! Na pozdější reklamace nemůže být brán zřetel.

IV. Odstoupení od kupní smlouvy

Byla-li kupní smlouva uzavřena při použití prostředků komunikace na dálku, má spotřebitel právo od smlouvy odstoupit bez uvedení důvodu do 14 dnů od převzetí plnění. Pro uplatnění tohoto práva zkontaktuje spotřebitel prodávajícího (nejlépe písemně na e-mail eshop@jrc.cz) a uvede číslo objednávky, dodacího listu nebo faktury a požadovaný způsob řešení (budeme potřebovat znát zboží, které si vyberete výměnou za vrácené zboží anebo číslo účtu, na který má být převedena platba). Poté kupující zašle nepoužité, nepoškozené zboží v původním obalu na adresu JRC Czech a.s., Internetový obchod, Naskové 1100/3, Praha 5 spolu s průvodním dopisem nebo vyplněným formulářem pro odstoupení od smlouvy.

Odstoupení od smlouvy musí být prodávajícímu doručeno nejpozději 14. den od převzetí zboží

Zboží a odstoupení od smlouvy nebude akceptováno, pokud bude prodávajícímu zasláno na dobírku. V takovém případě bude zboží zasláno zpět kupujícímu a na náklady kupujícího.

Spotřebitel odpovídá podnikateli pouze za snížení hodnoty zboží, které vzniklo v důsledku nakládání s tímto zbožím jinak, než je nutné s ním nakládat s ohledem na jeho povahu a vlastnosti. Prodávající si vyhrazuje právo odečíst z vracené částky za zboží částku, vyjadřující míru takového snížení hodnoty zboží.

Spotřebitel nemůže odstoupit od smlouvy:

 • o poskytování služeb, jestliže byly splněny s jeho předchozím výslovným souhlasem před uplynutím lhůty pro odstoupení od smlouvy a podnikatel před uzavřením smlouvy sdělil spotřebiteli, že v takovém případě nemá právo na odstoupení od smlouvy,
 • o dodávce zboží nebo služby, jejichž cena závisí na výchylkách finančního trhu nezávisle na vůli podnikatele a k němuž může dojít během lhůty pro odstoupení od smlouvy,
 • o dodání alkoholických nápojů, jež mohou být dodány až po uplynutí třiceti dnů a jejichž cena závisí na výchylkách finančního trhu nezávislých na vůli podnikatele,
 • o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu,
 • o dodávce zboží, které podléhá rychlé zkáze, jakož i zboží, které bylo po dodání nenávratně smíšeno s jiným zbožím,
 • o opravě nebo údržbě provedené v místě určeném spotřebitelem na jeho žádost; to však neplatí v případě následného provedení jiných než vyžádaných oprav či dodání jiných než vyžádaných náhradních dílů,
 • o dodávce zboží v uzavřeném obalu, které spotřebitel z obalu vyňal a z hygienických důvodů jej není možné vrátit,
 • o dodávce zvukové nebo obrazové nahrávky nebo počítačového programu, pokud porušil jejich původní obal,
 • o dodávce novin, periodik nebo časopisů,
 • o ubytování, dopravě, stravování nebo využití volného času, pokud podnikatel tato plnění poskytuje v určeném termínu, uzavírané na základě veřejné dražby podle zákona upravujícího veřejné dražby, nebo
 • o dodání digitálního obsahu, pokud nebyl dodán na hmotném nosiči a byl dodán s předchozím výslovným souhlasem spotřebitele před uplynutím lhůty pro odstoupení od smlouvy a podnikatel před uzavřením smlouvy sdělil spotřebiteli, že v takovém případě nemá právo na odstoupení od smlouvy. (viz vymezení pojmu Digitální distribuce výše).

 

Odstoupit od smlouvy dle výše uvedeného nelze odstoupit také v případě použitého (bazarového) zboží, byla-li porušena bezpečnostní samolepka na krabičce zboží.

Prodávající je oprávněný odstoupit od kupní smlouvy z důvodu vyprodání zásob, nedostupnosti zboží anebo tak závažné změny, které znemožnily plnění povinností prodávajícího z kupní smlouvy, anebo z důvodů vyšší moci, anebo když ani při vynaložení veškerého úsilí, které může být od něho spravedlivě požadováno, není schopný dodat zboží kupujícímu ve lhůtě anebo v ceně, která byla v kupní smlouvě sjednána.
Prodávající je povinen o této skutečnosti bezodkladně informovat kupujícího a vrátit mu veškerá peněžitá plnění, která dosud v rámci kupní smlouvy realizoval.

Prodávající si vyhrazuje právo odstoupit od kupní smlouvy nebo její části také v případě zjevné slovní nebo číselné chyby v ceně zboží (tj. cena je zjevně jiná než je cena pro tento typ/druh zboží obvyklá). Za zjevnou slovní nebo číselnou chybu v ceně zboží je považováno například mylné uvedení číslic, zjevně nízká cena zboží, a jiné zjevné chyby v psaní. V takovém případě bude prodávající neprodleně kontaktovat kupujícího za účelem dohody o dalším postupu.

Odstoupení od smlouvy u zboží Digitální distribuce

Kupující má možnost odstoupit od smlouvy pouze v případě, že kupujícímu nebylo ještě dodáno plnění v podobě doručení (e-mailem nebo prostřednictvím sekce "Hry ke stažení" v uživatelském účtu na www.jrc.cz) aktivačního klíče nebo odkazu ke stažení. Dodání výše uvedeného plnění má obdobný efekt, jako porušení (rozbalení) originálního obalu programu. Tímto není dotčeno právo kupujícího na reklamaci zakoupeného zboží v případě nefunkčnosti zaslaného odkazu nebo aktivačního klíče. Při reklamaci se postupuje analogicky jako u reklamace fyzického zboží.

IV. Odpovědnost za vady a reklamace zboží

Je povinností kupujícího si zboží zkontrolovat při jeho převzetí. Vady vzniklé nešetrným nakládáním při přepravě je nutné vytknout přepravci při převzetí zboží.

Ostatní zjevné vady na dodaném zboží je nutné bez zbytečného odkladu nahlásit prodávajícímu na telefonní číslo 212 249 520 nebo na e-mail reklamace@jrc.cz – nejpozději však do 7 dnů od převzetí zboží. Neoznámil-li kupující vadu bez zbytečného odkladu poté, co ji mohl při včasné prohlídce a dostatečné péči zjistit, soud mu právo z vadného plnění nepřizná.

Prodávající odpovídá kupujícímu, že věc při převzetí nemá vady, ledaže se strany dohodly na dodání věci s vadou a oběma stranám je vada známá.

V ostatních případech odpovídá prodávající kupujícímu, že v době, kdy kupující věc převzal:

 • má věc vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, takové vlastnosti, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy jimi prováděné,
 • se věc hodí k účelu, který pro její použití prodávající uvádí nebo ke kterému se věc tohoto druhu obvykle používá,
 • věc odpovídá jakostí nebo provedením smluvenému vzorku nebo předloze, byla-li jakost nebo provedení určeno podle smluveného vzorku nebo předlohy,
 • je věc v odpovídajícím množství, míře nebo hmotnosti a
 • věc vyhovuje požadavkům právních předpisů.

 

Projeví-li se vada v průběhu šesti měsíců od převzetí, má se za to, že věc byla vadná již při převzetí.

Kupující je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytne u spotřebního zboží v době dvaceti čtyř měsíců od převzetí a v době dvanácti měsíců u použitého zboží.

Prodávající neodpovídá za vady

 • u věci prodávané za nižší cenu na vadu, pro kterou byla nižší cena ujednána,
 • na opotřebení věci způsobené jejím obvyklým užíváním,
 • u použité věci na vadu odpovídající míře používání nebo opotřebení, kterou věc měla při převzetí kupujícím, nebo
 • vyplývá-li to z povahy věci.

 

U použitých věcí prodávající neodpovídá za vady odpovídající míře používání nebo opotřebení, které měla věc při převzetí kupujícím.

Nemá-li věc vlastnosti, které si strany sjednaly, může kupující požadovat i dodání nové věci bez vad, pokud to není vzhledem k povaze vady nepřiměřené, ale pokud se vada týká pouze součásti věci, může kupující požadovat jen výměnu součásti; není-li to možné, může odstoupit od smlouvy. Je-li to však vzhledem k povaze vady neúměrné, zejména lze-li vadu odstranit bez zbytečného odkladu, má kupující právo na bezplatné odstranění vady.

Neodstoupí-li kupující od smlouvy nebo neuplatní-li právo na dodání nové věci bez vad, na výměnu její součásti nebo na opravu věci, může požadovat přiměřenou slevu. Kupující má právo na přiměřenou slevu i v případě, že mu prodávající nemůže dodat novou věc bez vad, vyměnit její součást nebo věc opravit, jakož i v případě, že prodávající nezjedná nápravu v přiměřené době nebo že by zjednání nápravy spotřebiteli působilo značné obtíže.

Právo z vadného plnění kupujícímu nenáleží, pokud kupující před převzetím věci věděl, že věc má vadu, anebo pokud kupující vadu sám způsobil.

Je-li vadné plnění nepodstatným porušením smlouvy, má kupující právo na odstranění vady, anebo na přiměřenou slevu z kupní ceny.

Právo z vadného plnění může kupující uplatnit u prodávajícího reklamací (na kterékoliv pobočce nebo zasláním na adresu JRC Czech a.s., Naskové 1100/3, Praha 5, 150 00). Při reklamaci je vhodné předložit doklad o koupi zboží (nebo např. číslo objednávky) a uvést přesný popis vady věci, na základě čehož prodávající v písemné podobě potvrdí v reklamačním protokolu datum uplatnění reklamace, reklamovanou vadu a preferovaný způsob reklamace, má-li kupující možnost volby.

Reklamace bude vyřízena v nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace. V případě zaslání zboží počíná tato lhůta běžet dnem následujícím po doručení reklamovaného zboží.

Neodstraní-li prodávající vadu věci včas nebo vadu věci odmítne odstranit, může kupující požadovat slevu z kupní ceny, anebo může od smlouvy odstoupit.

Kupující má nárok na úhradu přiměřených nákladů spojených s reklamací pouze v tom případě, byla-li reklamace oprávněná.

V rámci reklamace není zpravidla možné řešit následující problémy:

 • Nevyhovující konfigurace počítače požadavkům hry (jsou uvedeny vždy na obalu hry)
 • Problémy s výkonem/padáním hry (kontaktujte prosím technickou podporu distributora hry)
 • Neplatný nebo nečitelný aktivační (CD) klíč (zkuste kontaktovat technickou podporu distributora hry)
 • Poškození zboží při přepravě – tuto reklamaci je nutné uplatnit při převzetí zboží od dopravce (nebo zboží nepřebírat vůbec)

 

Záruka za Jakost

Zárukou za jakost se prodávající zavazuje, že věc bude po určitou dobu způsobilá k použití pro obvyklý účel nebo že si zachová obvyklé vlastnosti. Tyto účinky má i uvedení záruční doby nebo doby použitelnosti věci na obalu nebo v reklamě. Záruka může být poskytnuta i na jednotlivou součást věci.

Určují-li smlouva a prohlášení o záruce různé záruční doby, platí doba z nich nejdelší. Ujednají-li však strany jinou záruční dobu, než jaká je vyznačena na obalu jako doba použitelnosti, má přednost ujednání stran.

Záruční doba běží od předání věci kupujícímu; byla-li věc podle smlouvy odeslána, běží od dojití věci do místa určení. Má-li koupenou věc uvést do provozu někdo jiný než prodávající, běží záruční doba až ode dne uvedení věci do provozu, pokud kupující objednal uvedení do provozu nejpozději do tří týdnů od převzetí věci a řádně a včas poskytl k provedení služby potřebnou součinnost.

Záruční doba se prodlužuje se o dobu, po kterou spotřebitel nemohl z důvodu uplatnění práva z vady/záruky věc řádně užívat. Výměnou zboží v rámci uznané reklamace nezačíná běžet nová záruční doba, nýbrž pokračuje stávající.

Kupující nemá právo ze záruky, způsobila-li vadu po přechodu nebezpečí škody na věci na kupujícího vnější událost. To neplatí, způsobil-li vadu prodávající.

Pro oznámení vady, na kterou se vztahuje záruka, a pro uplatnění práva z vadného plnění platí obdobně ustanovení § 2172 a 2173 Občanského zákoníku.

Mimosoudní řešení sporů

V případě, že dojde mezi prodávajícím a spotřebitelem ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může spotřebitel podat návrh na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je:

Česká obchodní inspekce
Ústřední inspektorát - oddělení ADR
Štěpánská 15
120 00 Praha 2
Email: adr@coi.cz
Web: adr.coi.cz
Spotřebitel může využít rovněž platformu pro řešení sporů online, která je zřízena Evropskou komisí na adrese http://ec.europa.eu/consumers/odr/.

V. Zpracování a nakládání s osobními údaji

Veškeré osobní údaje kupujícího jsou důvěrné a budou použity pouze k uskutečnění plnění smlouvy s kupujícím a marketingovým akcím prodávajícího a nebudou jinak zveřejněny nebo dále poskytnuty třetí osobě. Data jsou zpracovávány v souladu s platnými zákony České republiky, zejména se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Svým nákupem v obchodě www.jrc.cz kupující dává svůj souhlas ke zpracování poskytnutých osobních údajů pro účely plnění uzavřené kupní smlouvy a k využití pro marketingové účely (např. zasílání obchodních sdělení), a to na dobu neurčitou - až do písemného odvolání svého souhlasu na adresu JRC Czech a.s., Naskové 1100/3, Praha 5, 150 00 nebo e-mailem na adresu eshop@jrc.cz. Kupující má právo přístupu ke svým osobním údajům a má právo na jejich opravu včetně práva požadovat vysvětlení a odstranění závadného stavu a dalších zákonných práv. Kupující může s prodávajícím sjednat možnost vyloučení svých osobních údajů z užití pro marketingové účely, musí však prodávajícího o tomto včas a nejlépe písemně informovat. Dále má kupující právo na výmaz svých osobních údajů (až na výjimky stanovené zákony České Republiky - např. o účetnictví apod.). Žádost o výmaz osobních údajů doručí Kupující prodávajícímu stejným způsobem jako odvolání svého souhlasu s užitím osobních údajů (viz. výše).

Stránka JRC umožňuje dočasně uchovávat některá data o procházení (Cookies), které mohou sloužit také pro cílení reklamních sdělení. V případě, že si nepřejete, aby byla tato data uchovávána, můžete se odhlásit zde.

Stránka JRC využívá některá data o procházení v rámci personalizovaného retargetingu RTB (cílená reklama v internetu). V případě, že nesouhlasíte s využitím takových dat, můžete se odhlásit ZDE.

VI. Pojištění disku – všeobecné podmínky

Popis služby

Pojištění disku je služba zaručující uvedení zakoupeného zboží zpátky do funkčního stavu, pokud dojde k jejímu poškození na straně kupujícího (např. poškrábáním disku) nebo vrácení peněz v případech, kdy to není možné.

Aby bylo možné službu využít, musí být zakoupena na stejném dokladu jako zboží, na které se má vztahovat. Jednu zakoupenou službu lze uplatnit pouze na jednu konkrétní položku z dokladu. Službu lze využít pouze na hry na fyzických nosičích na platformy PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360. Nelze ji jakkoliv uplatnit na zboží z digitální distribuce nebo bazarové zboží.

Službu lze zakoupit pouze na prodejnách, u objednávek přes internetový obchod pouze u osobních odběrů placených v hotovosti na prodejně.

Uplatnění služby

Službu lze uplatnit na všechny druhy poškození, které vznikly běžným používáním. Službu lze uplatnit jedním ze tří následujících způsobů.

 • Opravou disku v případech, kde to je možné.
 • Výměnou za nový nebo bazarový kus, pokud není možná oprava disku. V případě výměny za nový kus neproběhne jeho výměna okamžitě, ale bude provedena do 14 dní dnů od uplatnění služby.
 • Vrácením peněz za zboží (nikoliv za službu Pojištění disku) v případě, že varianta 1 ani 2 není možná.

O tom, která z uvedených možností bude použita, rozhoduje vždy v první řadě prodávající. Službu lze uplatnit opakovaně po dobu jednoho roku v případě variant 1 a 2. V případě, že bude služba uplatněna variantou 3, ji není možné opakovaně využít.

Při podezření na zneužití služby zákazníkem, například při pokusu o uplatnění na disky jiné než zakoupené v souladu s podmínkami služby, si prodávající vyhrazuje právo plnění služby v takovém případě odmítnout.

Platné od 21.2.2018